logo

Edustusjoukkue

joukkue

Eturivi vas.: Ronja Taskinen, Outi Kokko, Hanna Pukkila, mv Tuuli Korhonen, Essi Toura, Marjo Suvanto ja Siiri Hynönen

Ylärivi vas.: Qader Mah Amini, Ida-Lotta Kaasalainen, Aino Pöntinen, Hanna Kokko, Marleena Tirkkonen, Liinu Roikonen, Petra Lahti, Roosa Toivakka, Olivia Miettunen ja Petra Tuuli

Takarivi vas.: huoltaja Pauli Hynönen, huoltaja Arto Karjalainen, jojo Tuija Hyvönen ja valmentaja Jorma Pohjanvirta

Kuvasta puuttuvat: Heini Hyvönen, Saana Nurminen, Enni Surakka ja jojo Heikki Toivakka

Harjoitusajat:

Harjoitusajat ja ilmoittautuminen harkkoihin/peleihin myClubissa.

Naisten Kolmonen 2017

Päivä Kello Paikka Peli Tulos Maalit
La 29.4.17 13:00 Vierumäki TN HP-47-PU-62 0-0  
To 4.5.17 18:30 Hänninkenttä PU-62-PaRi 2-0 Hanna Pukkila ja Liinu Roikonen
Pe 12.5.17 19:30 Amis TN FC Lapa-PU-62 3-0  
To 18.5.17 18:30 Hänninkenttä PU-62-KAJO 3-1 Liinu Roikonen,  Aino Pöntinen ja Outi Kokko
Su 28.5.17  15:00 Karhula KK TN PeKa-PU-62 0-2  Enni Surakka ja Peppi Kesälahti
Ti 6.6.17 18:30 Kesämaa Areena TN STPS-PU-62 1-4 Hanna Pukkila, Liinu Roikonen,Marleena Tirkkonen ja Aino Pöntinen
To 15.6.17 18:30 Hänninkenttä PU-62-PEPO 1-3 Marleena Tirkkonen
Ke 21.6.17 18:30 Hänninkenttä PU-62-FC Loviisa 1-1 Ronja Taskinen
Ti 27.6.17 19:15 Lehtomäki TN Sudet-PU-62 2-2 oma maali ja Essi Toura
La 22.7.17 15:00 Loviisan keskus UK N FC Loviisa-PU-62 2-3 Hanna Pukkila,Ronja Uimi ja Marleena Tirkkonen
To 27.7.17 18:30 Hänninkenttä PU-62-HP-47 0-4  
Pe 4.8.17 20:00 Jyväskylä, Palokka tekonurmi PaRi-PU-62 1-7 Outi Kokko,Nelli Husu,Peppi Kesälahti 2,Liinu Roikonen 2 ja Heini Hyvönen
Ti 8.8.17 18:30 Hänninkenttä PU-62-FC LaPa 2-0 Marjo Suvanto ja Liinu Roikonen
Ti 15.8.17 19:00 Valkealan UK N KAJO-PU-62 1-6 Liinu Roikonen,Outi Kokko,Enni Surakka,Petra Lahti,Marleena Tirkkonen ja Marjo Suvanto
La 19.8.17 16:00 Hänninkenttä PU-62-STPS 3-3  Ronja Uimi 3
Su 27.8.17 14:00 Hänninkenttä PU-62-PeKa  9-0 Ronja Uimi 2, Petra Tuuli,Saana Nurminen,Outi Kokko,Essi Toura,Liinu Roikonen 2 ja Roosa Toivakka
Ti 5.9.17 18:30 Sammonlahti N PEPO-PU-62 3-1 Petra Tuuli
La 16.9.17 15:00 Hänninkenttä PU-62-Sudet 6-0 Ronja Uimi 3,Essi Toura 2 ja Hanna Pukkila

Naisten Kolmosen otteluohjelma ja tulokset löytyvät Kaakkois-Suomen piirin sivuilta.

Harjoitusottelut 2017

Päivä Klo Paikka Peli Tulos Maalit
su 15.1.17 18:20 Kuplahalli PU-62-Juvan Kisa  3 - 0
 (2-0)
Liinu Roikonen, Petra Tuuli ja Aino Pöntinen
su 22.1.17 18:00 Kuplahalli PU-62-STPS  4-2
(2-1)
Heini Hyvönen 2, Marleena Tirkkonen ja Liinu Roikonen
 su 29.1.17  18:15  Kuplahalli PU-62-RiPa  0-2
(0-1)
 
su 12.3.17 18:00 Kuplahalli PU-62-PaRi  1-3 (0-2) Essi Toura
su 19.3.17 13:00 Lehtomäen urheilupuisto Sudet-PU-62

 0-2 (0-2)

Qader Mah Amini ja Ronja Taskinen
su 26.3.17 15:30 Urpola tn PU-62-Kajo  1-2
(0-2)
Petra Lahti
su 9.4.17 15:30 Urpola tn PU-62-FC LaPa  3-2 (1-2) Enni Surakka, Petra Tuuli ja Heini Hyvönen
su 23.4.17 14:00 Palokan liikuntapuisto PaRI-PU-62  4-0 (4-0)  
to 31.8.17 19:15 Urpola tn PU-62-RiPa 4-4 Ronja UImi 2,Essi Toura ja Heini Hyvönen 



-

Edustusjoukkue
Pelaajat
2 Toivakka Roosa
5 Janette Mäkinen
6 Tuuli Petra
8 Saana Nurminen
10 Ronja Uimi
11 Kokko Outi C
13 Roikonen Liinu
16 Kaasalainen Ida-Lotta
17 Essi Toura
18 Pukkila Hanna
19 Taskinen Ronja
20 Tirkkonen Marleena
21 Hynönen Siiri
22 Lahti Petra
23 Hyvönen Heini
26 Olivia Miettunen
26 Qader Mah Amini
30 Marjo Suvanto

Maalivahdit

33 Korhonen Tuuli

Toimihenkilöt

Arto Karjalainen
Heikki Toivakka
Jorma Pohjanvirta
Pauli Hynönen
Tuija Hyvönen
Yhteystiedot

Valmentajat:
Jorma Pohjanvirta
puh.040 8429590
jorma.pohjanvirta(at)nic.fi

Pauli Hynönen
puh. 044 3597250
pauli.hynonen(at)surffi.fi

Huoltaja:
Arto Karjalainen
puh. 050 3807063
team.karjalainen(at)gmail.com

Joukkueenjohtajat:
Heikki Toivakka
puh. 044 0213850
heikki.toivakka(at)toivakkaoy.fi

Tuija Hyvönen
puh. 040 8410039
tuija.hyvonen(at)pu62.fi

Kumppanit

PU:ssa voi kasvaa pikkutytöstä naiseksi harrastuksen parissa

Yhteistyössä