logo

D

joukkue

Edessä (vas.): Anni Hyvönen, Mona Väisänen; Eturivi (vas.): Emilia Rantanen, Serina Vilén, Aallotar Kirjalainen, Amalia Collan, Venla Häkli, Miriam Blay, Lumia LaasonenX, Venla PajunenX, Veronika Korhonen, Neea Salomaa, Enni Hannus, Pinja Halonen; Keskirivi (vas.): Jonna Pöntinen, Sandra Sarapuu, Minttu Ripatti, Siiri Forselius, Saga Rasimus, Emma Simula, Noora Heinikainen, Ellen Mattsson, Aamu Palhomaa, Kerttu Haapiainen, Iiris TiusanenX, Milja Hänninen, Eevi TukiainenX, Eeva PartioX; Takarivi (vas.): Olivia Miettunen, Saimi Pekkarinen, Mikko Hyvönen, Esa Hannus, Anna-Sofia Simula, Tanja WickströmX; Kuvasta puuttuvat: pelaaja Minttu Salo sekä toimihenkilöt Elsi Kapulainen ja Suvi Pöntinen. (X= ei nyk. joukkueessa. Kuva: maaliskuu 2020)

 

Kaudelle 2020 muodostettu uusi D-tyttöjen joukkue koostuu 2008 ja 2007 syntyneiden ikäluokista. Joukkueessamme palloilee niin monivuotisia konkareita kuin vasta-alkajiakin. Mikäli jalkapallo kiinnostaa, niin lisätietoja saa ottamalla yhteyttä joukkueenjohtajaan (ks. yhteystiedot).

Harjoitukset

Poikkeukset & huomautukset:

Muista Koronavirukseen liittyvät ohjeet. Muista myös ILMOITTAUTUMISET sekä ei että kyllä.

* Kalevankankaan tekonurmen osalta jatkamme entisillä ajoilla vielä maanantain 2.11.

* UUSI vuoro: sunnuntaisin Urpolan tn klo 15:30-17:00

* UUSI vuoro to 8.10. alkaen: Futsal yhdessä Ri-Pan kanssa, torstaisin Rantakeitaan sali klo 17:00-18:30. Alussa ulkona juoksulenkki ym. 

* UUSI vuoro ma 9.11. alkaen: maanantaisin LT-areena klo 16:30-18:30

 

HUOM: Maanantai 2.11. vielä Kalevankankaan tn ulkona.

Su 8.11. EI HARJOITUKSIA (kentällä pekivaraus)

Su 15.11. EI HARJOITUKSIA (turnaus Lappeenrannassa)

 

HARJOITUSAIKATAULU ajalla 1.10. - 2.11.


maanantaisin klo 17:00-18:30 Kalevankankaan koulun tn + ympäristö
1/2 kenttää, palloharj. 1 h + 30 min oheisharj.

keskiviikkoisin klo 18:30-20:00 Kalevankankaan koulun tn + ympäristö
1/2 kenttä, 30 min juoksulenkki/oheisharj. + palloharj. 1 h

torstaisin klo 17:00-18:30 FUTSAL / Ri-Pa yj. Rantakeitaan liikuntasali + ympäristö
30 min juoksulenkki/oheisharj. ulkona + futsalharj. 1 h

sunnuntaisin klo 15:30-17:00 Urpolan tn
1/2 kenttä, palloharj. ym 1,5 h

 

Tuleva HARJOITUSAIKATAULU ajalla 3.11. - 6.12.

maanantaisin klo 16:30-18:30 LT-areena
palloharj. + oheisharj.
HUOMaa että tila on kylmä

keskiviikkoisin klo 16:30-18:00 Kalevankankaan koulun SALI + ympäristö
30 min juoksulenkki + Futsal/sisäpalloilu/oheisharj. 1 h

torstaisin klo 17:00-18:30 FUTSAL / Ri-Pa yj. Rantakeitaan liikuntasali + ympäristö
30 min juoksulenkki/oheisharj. + futsalharj. 1 h

sunnuntaisin klo 15:30-17:00 Urpolan tn
1/2 kenttä, palloharj. ym 1,5 h
HUOM: "jos kenttä on vaan aurattu ja sulatettu, ollaan vaikka hankien keskellä".

 

Ottelut kaudella 2020

T13 KAKKONEN (Itä)

https://www.palloliitto.fi/ottelut-ja-sarjat/tulospalveluarkisto/ita/2020-jalkapallo-ita?X&itajp20&T132

su 28.6. Äänekoski (PK-36, FC Siili)

su 26.7. Säynätsalo/JKL (PaRi, JyPK)

la 1.8. Urpola, Mikkeli (KuKi/FC Siili YJ, Pallokissat, Huima)

la 5.9. Mehtimäki, Joensuu (FC Hertta, WJK)

 

T15 8v8 (itä)

Ri-Pa/PU-62 07 yj. -joukkueella. 

https://www.palloliitto.fi/ottelut-ja-sarjat/tulospalveluarkisto/itainen/2020-jalkapallo-itainen?X&itajp20&T15_8

 

MUUT OTTELUT

su 19.1.Oma harjoituspelitapahtuma, Kuplahalli, Mikkeli (FC 69, PEPO, JyPK, Pallokissat)

la 13.6. PEPOn harjoitusturnaus, Lappeenranta (FC Peltirumpu, PEPO)

ke 22.7. Harkkapeli, Kalevankankaan tn, Mikkeli (WJK)

ti 4.8. Harkkapeli, Savonlinna (STPS)

pe 7.8. Harkkapeli, Keskuskenttä, Varkaus (WJK)

ke 19.8. Harkkapeli, Kalevankankaan tn, Mikkeli (STPS)

 

Talvikausi 2020-2021

T13 Futsal-Ykkönen (itä)

Lohko C

https://www.palloliitto.fi/ottelut-ja-sarjat/tulospalveluarkisto/itainen/2020-2021-futsal-itainen?X&itafs2021&FT131&2

T15 Futsal-Ykkönen (itä)

Ri-Pa/PU-62 07 yj. -joukkueella.

https://www.palloliitto.fi/ottelut-ja-sarjat/tulospalveluarkisto/itainen/2020-2021-futsal-itainen?X&itafs2021&FT151 

MUUT OTTELUT

su 15.11. PEPO turnaus, Lappeenranta.

 

Muuta

Joukkueen myClubissa joukkueen sisäinen viestintä, ilmoittautumiset, jne.

Pelaajat ja/tai vanhemmat HUOM: ILMOITTAKAA HARJOITUKSISTA POISJÄÄNTI / HARJOITUKSIIN OSALLISTUMINEN myClubin kautta, kiitos

D
Pelaajat

Aallotar Kirjalainen, Aamu Palhomaa, Amalia Collan, Anni Hyvönen, Ellen Mattson, Emilia Rantanen, Emma Simula, Enni Hannus, Jonna Pöntinen, Kerttu Haapiainen, Milja Hänninen, Minttu Ripatti, Minttu Salo, Miriam Blay, Mona Väisänen, Neea Salomaa, Noora Heinikainen, Pinja Halonen, Saga Rasimus, Sandra Sarapuu, Serina Vilén, Siiri Forselius, Venla Häkli ja Veronika Korhonen.

Yhteystiedot

Joukkueenjohtajat:
Anna-Sofia Simula
    044 575 8125
    annasofia.simula(at)gmail.com
Hevelyn Hanschmidt
    050 416 8600
    hevelyn(at)hot.ee

Valmentajat:
Esa Hannus
    esa.hannus(at)sci.fi
    0400 990 697 [jätä viesti]
Olivia Miettunen
Mikko Hyvönen
Saimi Pekkarinen

Ohjaaja:
Elsi Kapulainen

Taloudenhoitaja:
Suvi Pöntinen

PU:ssa voi kasvaa pikkutytöstä naiseksi harrastuksen parissa

Yhteistyössä