logo

C14

joukkue

Edessä (vas.): Anni Hyvönen, Mona Väisänen; Eturivi (vas.): Emilia Rantanen, Serina VilénX, Aallotar KirjalainenX, Amalia Collan, Venla Häkli, Miriam Blay, Lumia LaasonenX, Venla PajunenX, Veronika KorhonenX, Neea Salomaa, Enni Hannus, Pinja Halonen; Keskirivi (vas.): Jonna Pöntinen, Sandra Sarapuu, Minttu Ripatti, Siiri Forselius, Saga Rasimus, Emma Simula, Noora Heinikainen, Ellen Mattsson, Aamu Palhomaa, Kerttu HaapiainenX, Iiris TiusanenX, Milja Hänninen, Eevi TukiainenX, Eeva PartioX; Takarivi (vas.): Olivia MiettunenX, Saimi Pekkarinen, Mikko HyvönenX, Esa Hannus, Anna-Sofia Simula, Tanja WickströmX; Kuvasta puuttuvat: pelaajat Minttu Salo ja Shiva Mohammadi sekä toimihenkilöt Elsi Kapulainen ja Suvi Pöntinen. (X= ei nyk. joukkueessa. Kuva: maaliskuu 2020)

 

C14-tyttöjen joukkue koostuu pääasiassa 2007 ja 2008 syntyneiden ikäluokista. Joukkueessamme palloilee niin monivuotisia konkareita kuin vasta-alkajiakin. Mikäli jalkapallo kiinnostaa, niin lisätietoja saa ottamalla yhteyttä joukkueenjohtajaan (ks. yhteystiedot).

Harjoitukset

Poikkeukset & huomautukset:

Muista Koronavirukseen liittyvät ohjeet. Muista myös ILMOITTAUTUMISET sekä ei että kyllä.

 

Su 29.11. EI HARJOITUKSIA (futsalin sarjapelit)

 

HARJOITUSAIKATAULU ajalla 3.11. - 6.12.

maanantaisin klo 16:30-18:30 LT-areena
palloharj. + oheisharj.
HUOMaa että tila on kylmä, lämmin pukeutumistila

keskiviikkoisin klo 17:30-19:00 Kalevankankaan koulun SALI + ympäristö
30 min juoksulenkki + Futsal/sisäpalloilu/oheisharj. 1 h

torstaisin klo 17:00-18:30 FUTSAL / Ri-Pa yj. Rantakeitaan liikuntasali + ympäristö
30 min juoksulenkki/oheisharj. + futsalharj. 1 h

sunnuntaisin klo 15:30-17:00 Urpolan tn
1/2 kenttä, palloharj. ym 1,5 h
HUOM: "jos kenttä on vaan aurattu ja sulatettu, ollaan vaikka hankien keskellä".

 

Talvikausi 2020-2021

T13 Futsal-Ykkönen (itä)

Lohko C

https://www.palloliitto.fi/ottelut-ja-sarjat/tulospalveluarkisto/itainen/2020-2021-futsal-itainen?X&itafs2021&FT131&2

 

T15 Futsal-Ykkönen (itä)

Ri-Pa/PU-62 07 yj. -joukkueella.

https://www.palloliitto.fi/ottelut-ja-sarjat/tulospalveluarkisto/itainen/2020-2021-futsal-itainen?X&itafs2021&FT151 

 

MUUT OTTELUT

su 15.11. PEPO turnaus, Lappeenranta (STPS, LAUTP, FC Hertta, PEPO).

 

Ottelut kaudella 2020

T13 KAKKONEN (Itä)

https://www.palloliitto.fi/ottelut-ja-sarjat/tulospalveluarkisto/ita/2020-jalkapallo-ita?X&itajp20&T132

su 28.6. Äänekoski (PK-36, FC Siili)

su 26.7. Säynätsalo/JKL (PaRi, JyPK)

la 1.8. Urpola, Mikkeli (KuKi/FC Siili YJ, Pallokissat, Huima)

la 5.9. Mehtimäki, Joensuu (FC Hertta, WJK)

 

T15 8v8 (itä)

Ri-Pa/PU-62 07 yj. -joukkueella. 

https://www.palloliitto.fi/ottelut-ja-sarjat/tulospalveluarkisto/itainen/2020-jalkapallo-itainen?X&itajp20&T15_8

 

MUUT OTTELUT

su 19.1.Oma harjoituspelitapahtuma, Kuplahalli, Mikkeli (FC 69, PEPO, JyPK, Pallokissat)

la 13.6. PEPOn harjoitusturnaus, Lappeenranta (FC Peltirumpu, PEPO)

ke 22.7. Harkkapeli, Kalevankankaan tn, Mikkeli (WJK)

ti 4.8. Harkkapeli, Savonlinna (STPS)

pe 7.8. Harkkapeli, Keskuskenttä, Varkaus (WJK)

ke 19.8. Harkkapeli, Kalevankankaan tn, Mikkeli (STPS)

 

Muuta

Joukkueen myClubissa joukkueen sisäinen viestintä, ilmoittautumiset, jne.

Pelaajat ja/tai vanhemmat HUOM: ILMOITTAKAA HARJOITUKSISTA POISJÄÄNTI / HARJOITUKSIIN OSALLISTUMINEN myClubin kautta, kiitos

C14
Pelaajat

Aamu Palhomaa, Amalia Collan, Anni Hyvönen, Ellen Mattson, Emilia Rantanen, Emma Simula, Enni Hannus, Jonna Pöntinen, Milja Hänninen, Minttu Ripatti, Minttu Salo, Miriam Blay, Mona Väisänen, Neea Salomaa, Noora Heinikainen, Pinja Halonen, Saga Rasimus, Sandra Sarapuu, Siiri Forselius ja Venla Häkli.

Yhteystiedot

Joukkueenjohtajat:
Anna-Sofia Simula
    044 575 8125
    annasofia.simula(at)gmail.com
Hevelyn Hanschmidt
    050 416 8600
    hevelyn(at)hot.ee

Valmentajat:
Esa Hannus
    esa.hannus(at)sci.fi
    0400 990 697 [jätä viesti]
Saimi Pekkarinen (mv)

Ohjaaja:
Elsi Kapulainen

Taloudenhoitaja:
Suvi Pöntinen

PU:ssa voi kasvaa pikkutytöstä naiseksi harrastuksen parissa

Yhteistyössä