logo

C-tytöt

joukkue

Ylärivi vasemmalta: Aki Sinisalo (joukkueenjohtaja), Timo Paavilainen (huoltaja), Selma Riepponen, Alina Nevala, Tyyne Kurvinen, Saara Kosunen, Vilma Leppänen, Minja Karjalainen, Iina Kiuru. Minni Kautonen. Pelaajien takana vasemmalta Krister Liljegren (rahastonhoitaja), Tommi Vitikainen (Valmentaja), Teijo Kurvinen (valmentaja)

Keskirivi vasemmalta: Iidalotta Liikanen, Viivi Penttinen, Sofia Seppänen, Saimi Pekkarinen, Essi Hirvensalo, Henna Sinisalo, Iida Liukkonen, Lotta Pynnönen

Alarivi vasemmalta: Nelli Husu, Lotta Kärnä, Pinja Ukko

Kuvasta puuttuu: Lotta Liljegren ja Peppi Kesälahti

...............................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Harjoitusajat:

Harjoitusajat ja ilmoittautuminen harkkoihin/peleihin myClubissa.

 

...............................................................................................................................................................................................................................................................................

 C15 (-03) T14 Ykkönen, karsinta syksy

PVM KLO PAIKKA OTTELU TULOS
Su 5.11 13:00 Klaukkala TN NJS/RaKe YJ2 -PU-62 1-3 (1-1)
Su 12.11 14:30 Urpola TN PU-62 - NJS/RaKe YJ2 1-0 (0-0)

 

 

T15 ALUESARJA (Uudenmaan piiri), Syksy

>> Sarjataulukko ja ohjelma 

 

PVM KLO PAIKKA OTTELU TULOS MAALIT
La 12.8. 14:00 Puistola N PuiU/MPS YJ - PU-62 6-1 (4-1) Iina
La 19.8. 14:00 Hänninkenttä TN PU-62  - HyPS 2-1 (0-0) Peppi, Nelli
Su 27.8. 17:00 Koivusaari TN JäPS/Sininen - PU-62 0-2 (0-2) Pinja, Iina
La 2.9. 13:00 Hänninkenttä TN PU-62- KOPSE/PPS YJ 10-0 (6-0)        Peppi 3, Pinja 3, Nelli, Selma, Iina, Enja
La 16.9. 12:00 Urpola TN PU-62 - HPS/GPS YJ 0-0 (0-0)  
La 23.9. 14:00 Nummela Uimahalli TN NuPS - PU-62 0-4 (0-3) Nelli, Peppi, Henna, Iina
Su 1.10. 13:00 Hänninkenttä TN PU-62 - TiPS 6-3 (4-2) Iina 3, Peppi 2, Minni
Su 8.10. 12:40 Lehtomäki TN KJP YJ Valkoinen - PU-62                 1-6 (1-2) Nelli 2, Peppi, Selma. Iina, Enja
La 14.10. 14:00 Arto Tolsa Areena, Kotka  FC-KTP - PU-62 2-0 (0-0)

 

T15 ALUESARJA (Uudenmaan piiri), Kevät

PVM KLO PAIKKA OTTELU TULOS MAALIT
Ti 11.4 19:15 Kankurin TN HyPS - PU-62 1-2 (0-1)              Peppi, Selma
Su 23.4 13:15 Hänninkenttä PU-62 - PuiU/MPS YJ

0-1 (0-1)  

 
Su 7.5 13:15 Hänninkenttä PU-62 - JäPS/sininen                      2-2 (0-1) Nelli, Peppi
La 13.5 12:00 Leppävaara 1 TN FC Espoo - PU-62 1-0 (1-0)  
Su 21.5 18:00 Hänninkenttä PU-62 - FC KTP 4-4 (2-3) Peppi, Nelli, Enja, Henna
La 27.5 12:00 Kartano TN FC Viikingit - PU-62        0-5 (0-1) Minni, Peppi, Henna, Iina, Enja
Su 4.6 13:15 Hänninkenttä PU-62 - NuPS 3-8 (1-4) Nelli, Peppi, Selma
La 17.6 15:00  Hiekkaharju Koulu TN                     TiPS - PU-62 1-4 (0-0) Nelli 2, Peppi 2
Su 18.6         15:15 Hänninkenttä TN PU-62 - FC WILD           10-1 (7-0)    Peppi 4, Nelli 2, Iida Lotta 2, Alina, Pinja

 

...............................................................................................................................................................................................................................................................................

 

T15 8v8 (Piirisarja) Syksy

>> Sarjataulukko ja ohjelma 

 

PVM KLO PAIKKA OTTELU TULOS MAALIT
Ke 2.8. 18:00 Hänninkenttä TN PU-62 - STPS 2-4 (1-3)  Saara, Selma
Ke 2.8. 20:00 Hänninkenttä TN Kultsu - PU-62 0-3 (0-2)  Saara 2, Lotta
La 19.8. 12:10 Arto Tolsa Areena, Kotka FC KTP - PU-62 0-0  
La 19.8. 13:20 Arto Tolsa Areena, Kotka PU-62 - FC LaPa/T02 4-0 (3-0) Leeni, Ida, Kukka, Lotta
Su 3.9. 13:30 Hänninkenttä TN PU-62 - FC KTP 3-0 (1-0) Iina 2, Selma
Su 3.9. 14:45 Hänninkenttä TN FC - LaPa/T02 - PU-62 0-6 (0-1) Saara 3, Iina 2, Minni
Su 24.9. 12:00 Kesämaa Areena TN STPS - PU-62 0-3 (0-2) Viivi, Ida, Iina
Su 24.9. 14:00 Kesämaa Areena TN PU-62 - Kultsu 5-0 (0-0)  Enja 2, Saara, Iina, Malla

 

T15 8v8 (Piirisarja) Kevät

PVM  KLO PAIKKA  OTTELU TULOS  MAALIT
 Ti 9.5 18:00 Kesämaa Areena TN KTF/YJ - PU-62  2-2 (0-2) Iina 2
 Ti 9.5 19:00 Kesämaa Areena TN STPS - PU-62  0-3 (0-1) Minni, Iina, Enja
 To 1.6 18:30 Ratsumestari N FC KTP - PU-62  0-1 (0-0) Iina
 To 1.6 19:30 Ratsumestari N FC LaPa/T02 - PU-62  0-3 (0-2) Minni, Venla, Iida Lotta
 Ke 14.6 18:00 Joutseno Ravirata N Kultsu - PU-62  0-1 (0-1) Iina
 Ke 14.6 19:00 Joutseno Ravirata N PU-62 - LaPa/T02  3-0 (2-0) Iina, Selma, Iida Lotta
 TI 20.6 18:30 Joutseno Ravirata TN 2 PU-62 - Kultsu  5-1 (1-1) Iina 2, Minni, Saara, Minja
 TI 20.6 19:35 Joutseno Ravirata TN 1 PU-62 - KTF/YJ  2-3 (0-3) Malla, Iina
 Ke 28.6 18:00 Hänninkenttä TN PU-62 - FC KTP  6-1 (3-1) Nelli 2, Saara 2, Minja, Iina
 Ke 28.6 20:00 Hänninkenttä TN PU-62 - STPS  7-1 (5-1) Iina 3, Nelli 2, Peppi, Alina
C-tytöt
Pelaajat
Alina Nevala
Essi Hirvensalo
Henna Sinisalo
Iida Liukkonen
Iidalotta Liikanen
Iina Kiuru
Lotta Kärnä
Lotta Liljegren
Lotta Pynnönen
Minja Karjalainen
Minni Kautonen
Nelli Husu
Peppi Kesälahti
Pessia Purhonen
Pinja Ukko
Saara Kosunen
Saimi Pekkarinen
Selma Riepponen
Sofia Seppänen
Tyyne Kurvinen
Viivi Penttinen
Yhteystiedot

Joukkueenjohtajat:

Aki Sinisalo
kotipuhelin 040 170 8174
työpuhelin 050 347 8642
jojo02(at)pu62.fi

 

Valmentajat:

Tommi Vitikainen, 044 520 7096

Teijo Kurvinen, 044 240 2345

  

Rahastonhoitaja:

Krister Liljegren, 040 766 4540

PU:ssa voi kasvaa pikkutytöstä naiseksi harrastuksen parissa

Yhteistyössä