logo

B-tytöt

joukkue

Ylärivi vasemmalta: Tero Hämäläinen (joukkueenjohtaja), Sirpa Roivas (maalivahtivalmentaja), Jarkko Piispa (huoltaja), Reeta Valtonen, Petra Ukko, Pessia Purhonen, Marikki Melkinen, Sanni Piispa, Saana Vilkki, Lotta Kesälahti, Mari Kokkonen (valmentaja) ja Petro Ukko (valmentaja)

Alarivi vasemmalta: Jannika Kaikkonen, Wilma Surakka, Eerika Hämäläinen, Iita Salomaa, Julia Haikonen, Inka Korhonen, Ella Paavilainen ja Eevi Sutela

Kuvasta puuttuvat: Alisa Hokkanen, Katariina Laamanen, Pauliina Alenius, Arto Hokkanen (joukkueenjohtaja), Mika Korhonen (joukkueenjohtaja) ja Pasi Sutela (joukkueenjohtaja

 

B-TYTÖT YKKÖNEN LOHKO A SYKSY

PVM AIKA PAIKKA   TULOS  
ke 26.7. 19:00 Ravirata nurmi 1 PU-62 - FC Kuusysi 1 - 0  Pessia 
su 6.8.  14:00 Arto Tolsa areena TN FC KTP/YJ - PU-62 1 - 5 Pessia 2, Mara 2, Reeta
su 13.8. 14:00 Ravirata nurmi 1 PU-62 - WJK/YJ 9 - 1

Pessia 3, Mara 2, Samppa 2, Eevi, Reeta

la 19.8. 14:00 Puistola nurmi PK-35/2 - PU-62 1 - 4

Mara 2, Pessia, Saana

su 27.8. 18:00 Karhumäki N KTF/YJ - PU-62 0 - 5 Mara 3, Paukku, Eevi
su 3.9. 14:00 Ristiinan yleisurheilukenttä nurmi PU-62 - Valtti 5 - 1 Jultsu, Mara, Pessia, Samppa, Eki
su 10.9. 19:00  Viitaniemi TN JyPK/2 - PU-62 2 - 1 Mara
la 16.9. 16:00 Ravirata nurmi 1 PU-62 - KJP/YJ 3 - 1 Mara 2, Pessia
su 24.9. 13:00 Koivusaari TN JäPS - PU-62 0 - 3 Eevi, Pessia, Mara
su 1.10. 16:45  Pulleri TN HJS - PU-62 2 - 4  Mara 2, Pessia 2 
la 7.10. 13:00 Urpola TN PU-62 - FC Hertta 8 - 0 Pessia 3, Mara 2, Jultsu 2, Eevi

Sarjaohjelma ja taulukko 

 

B-TYTÖT YKKÖNEN LOHKO A KEVÄT

PVM AIKA PAIKKA   TULOS  
la 29.4. 14:00 Mukkulan TN FC Kuusysi - PU-62 1 - 4 Pessia 2, Mara, oma maali
su 7.5. 15:00 Urpolan TN PU-62 - FC KTP/YJ 2 - 0 Pessia, Reeta
su 14.5. 20:00 Varkauden keskuskenttä TN WJK YJ - PU-62 0 - 9

Eevi 3, Paukku 2, Mara 2, Reeta, Jultsu

la 20.5. 19:00  Hänski TN PU-62 - PK-35/2 6 - 0 Jultsu 2, Mara 2, Saana, Eve 
to 25.5. 15:00 Hänski TN PU-62 - KTF/YJ 7 - 0  Reeta 4, Mara, Eve, Eki
la 27.5. 19:30 Puotila TN Valtti - PU-62 1 - 4 Jultsu, Eki, Eve, Pessia
ti 6.6. 19:30 Kymenlaakson Sähkö stadion KJP/YJ - PU-62 0 - 3  Jultsu, Mara, Eevi 
su 11.6. 15:00 Rantakylä nurmi PU-62 - JyPK/2 2 - 0 Mara, Pessia
ke 28.6. 19:00 Ravirata nurmi 1 PU-62 - JäPS 6 - 0  Jultsu 2, Mara, Eevi, Pessia, Reeta 
la 1.7. 12:00  Rantakylä nurmi PU-62 - LPS 2 - 0  Pessia 2
su 9.7. 13:00 Töölö PK Sahara TN HJK/2 - PU-62 0 - 5 Mara, Jultsu, Eevi, Pessia, Eve


Sarjataulukko ja ohjelma

 

HARJOITUSAJAT

MyClub sivustoon linkki:

https://pu62.myclub.fi/flow/events/public

 

KAUDEN 2017 HARKKAPELIT

PVM   PAIKKA   TULOS  
su 4.12.2016 14:30 Mukkulan halli FC Kuusysi - PU-62 1 - 2 Mara 2 
la 7.1.2017 15:00 Painokiila Areena NuPS - PU-62 2 - 3  Jultsu, Eevi, oma maali
la 21.1.2017 19:00 Järvenpään Monitoimihalli JäPS - PU-62 3 - 0  
la 4.2.2017 12:00 Sami Hyypiä areena KJP - PU-62 2 - 5 Mara 2, Eevi, Jannika, oma maali
su 12.2.2017 10:00 Avia Sport areena PU-62 - FC Hertta B/N 0 - 4  
  12:00 Avia Sport areena STPS N - PU-62 0 - 7 Pessia 3, Mara 2, Eevi, Reeta
  13:00 Avia Sport areena PEPO N - PU-62 1 - 2 Mara 2
la 18.2.2017 14:00 Kupla PU-62 - MiKi C15 8 - 6 Mara 7, Reeta
su 12.3.2017 10:00 Vehkahalli JyPK B16 - PU-62 2 - 1 

Mara

la 18.3.2017 15:00 Leppävaara TN1 FC Espoo - PU-62 0 - 2

Mara, Eki

su 26.3.2017 14:00 Urpolan tekonurmi PU-62 - KJP 3 - 1 Eevi 2, Mara
la 1.4.2017 19:45 Pirkkahalli C TPV - PU-62 0 - 7 Pessia 3, Mara 2, Paukku, Eevi
su 2.4.2017 13:00 Pirkkahalli C Ilves BSM - PU-62 4 - 3 Petu, Mara, Eki
su 9.4.2017 14:00 Urpolan tekonurmi PU-62 - MiKi C15 6 - 3 Mara 2, Eevi, Reeta, Eki, Jultsu 
su 23.4.2017 14:00 Urpolan tekonurmi PU-62 - FC Hertta 4 - 1 Mara 3, Pessia

 

 

 

 

Uutiset

PU-62:n Eerika Hämäläinen ja Julia Haikonen U18 (2000) maajoukkueleirille

17.11.17

Alisa Hokkanen U17 (2001) maajoukkueleirille ja Saksa-otteluun

14.11.17

PU:laisia palkittiin vuoden 2017 Kaakon parhaat palkintogaalassa

28.10.17

B-tytöt juhlivat lohkovoittoa

08.10.17

Alisa Hokkanen U17-tyttöjen EM-karsintaturnaukseen

07.10.17

Keski-alueen osa-aluejoukkueleirille 15.10.2017 valittu neljä PU-62:n pelaajaa

07.10.17

Julia Haikonen U19-tyttöjen EM-karsintajoukkueeseen

11.09.17

Alisa Hokkanen U17-tyttöjen (2001) maajoukkueen leirille 6.-8.9.2017

23.08.17

Eerika Hämäläinen nuorten akatemialeirille

09.08.17

Eerika Hämäläinen ja Julia Haikonen valittu UEFA Development -turnaukseen

21.06.17

Alisa Hokkanen nimetty avoimeen PM-turnaukseen

16.06.17

Pessia Purhonen ja Henna Sinisalo on valittu Helmariturnaukseen Eerikkilään 18-21.6.2017

14.06.17

Alisa Hokkanen valittu U16-tyttöjen maajoukkueleirille

18.05.17

Marikki, Eevi, Alisa ja Saana valittu aluejoukkueturnaukseen 25. - 28.4.2017

24.04.17

Marikki, Eevi, Alisa ja Saana valittu Keski-alueen aluejoukkueleirille 12.- 13.4.2017

02.04.17

Eerika Hämäläinen ja Julia Haikonen nimetty Tshekki-otteluihin

15.03.17

Urheiluakatemia haku käynnissä

07.03.17

Alisa Hokkanen TU16 maajoukkueeseen

01.02.17

Julia Haikonen ja Eerika Hämäläinen maajoukkueleirille

20.01.17

Eerika Hämäläinen valittiin maajoukkueleirille

26.08.16

Eerika Hämäläinen TU16 maajoukkueeseen

29.06.16
B-tytöt
Pelaajat
1 Iita Salomaa
3 Julia Haikonen A
4 Alisa Hokkanen A
5 Marikki Melkinen
7 Petra Ukko
9 Pauliina Alenius C
10 Pessia Purhonen
13 Reeta Valtonen
14 Eerika Hämäläinen
15 Lotta Kesälahti
16 Inka Korhonen
17 Saana Vilkki
22 Sanni Piispa
23 Wilma Surakka
24 Jannika Kaikkonen
26 Katariina Laamanen
27 Ella Paavilainen
28 Eevi Sutela
Yhteystiedot

Joukkueenjohtaja:

Aki Sinisalo
kotipuhelin 040 170 8174
työpuhelin 050 347 8642
jojo02(at)pu62.fi

 

Valmentaja:

Tommi Vitikainen:

044 520 7096

 

MV-valmentaja:

Sirpa Roivas
040 512 7426

 

Rahastonhoitaja:

Risto Vilkki

 

Kumppanit

PU:ssa voi kasvaa pikkutytöstä naiseksi harrastuksen parissa

Yhteistyössä